Užsienyje matytos durys – egzotikos dalis

parašė , 2016-07-09 23:24

Kadangi vyras dirba su mediena, važinėjant po įvairias užsienio šalis, mums visada įdomu ne tik muziejai ir gražios populiarios vietos, bet ir medines durys kaina. Vyras niekada nepraleidžia progos pasidomėti, kiek galėtų kainuoti vienos ar kitos durys, kadangi pats jas gamina Lietuvoje. Kaip visada, apie kainas sužinome ne tiek daug, kiek norėtume, tačiau sužinome apie durų istoriją, kilmę, apie dar ką nors. Galų gale, jų net ir išvaizda visada kalba labai daug.

Gruzijos durys

Mediniai langaiČia randame pačias gražiausias kada nors matytas duris, o ir sužinome jų istoriją. Hostelyje, kuriame vienu metu gyvena dar aštuoni turistai, savininkė neprašyta pasakoja kiekvieno matomo daikto, objekto, elemento istorijas. Ji nori pažiūrėti ir į mūsų daiktus, kuriuos išsiimame iš kuprinių, Europa jai vis dar kažkas nepažinto. Keistos mėlynos medinės durys išskirtinai nedera prie viso namo interjero. Savininkė ima pasakoti, kad vieną naktį čia apsistojo kilmingas vokiečių turistas, kuris naktį parsivedė mergą. Ta merga jį apvogė ir užrakino, raktą pasiėmė. Vokietis paskui turėjo išspirti duris. Dėl to nupirko, įdėjo naujas.

Maroko durys

Čia medinės durys yra plonos, vos rakinamos. Dažnai kaimuose namai net būna be įstiklintų langų. Dėl didelio karščio žmonėms nereikia kurti geros termo izoliacijos. Pakanka kaip Flinstaunams išsikirsti sienoje skyles, ir tai tampa langais. Apsauga nuo vėjo ir lietaus būna medinės langinės. Jos dažnai tautinias raštais gražiai dera ir prie medinių durų, rakinamų ne prabangiomis spynomis, o paprasčiausiai mažais metalais, kabliukais ar tiesiog užremiamos balkiu. Tarsi ten vis dar būtų tie laikai, kokius kažkada turėjome ir Lietuvos praeityje.

Durys Bosnijoje

Čia randame daug medinių durų, kurios matė tai, ko turistai niekada nenorėtų pamatyti, bet kartais pamato, ypač per teroro išpuolius. Bosnija ir Hercogovina yra nespėjusi atsistatyti po baisiojo karo, todėl ypatingai Sarajeve yra daug vis dar neatstatytų pastatų. Ten vyko ne taip ir seniai baisusis karas. Dėl to daug pačiame centre pastatų mena baisius laikus. Sienose yra skylės, kurias padarė neaišku, kas. Nežinia, kurios armijos kariai. Ypač antri aukštai dažnai yra sušaudyti, galbūt malonu šauti taip aukščiau. Taip pat ir ne vienos medinės durys yra su požymiais, jog buvo šauta. Jeigu išvažiuoju kur nors toliau nuo miesto, tuomet turi labai nusistebėti, kiek daug ten yra visiškai sušaudytų, sugriautų namų.

Rašyti komentarą

Ieškote paskolos internetu geriausiomis sąlygomis? Pirmas greitas kreditas nuo šiol prieinamas nuo 18 metų ir be jokių papildomų mokesčių.

Paskolų brokeriai gali pasiūlyti geriausias kainas. Paskola geromis sąlygomis.