Tvora – svarbus kiemo akcentas

parašė , 2015-06-15 20:37

Tvoros aplink namusTiesa yra ta, kad tvora atskiria vieną šeimą nuo kitos. Tačiau ar tai yra blogai? Šiais laikais, kai apsikrauname įvairiausiais darbais, per dieną bendraujame su daug žmonių, greitai pavargstame ir siekiame ramybės. Tvoros gali padėti mums atsipalaiduoti, laisvu metu pabūti kieme, bet taip, kad niekas jums netrugdytų. Jauskitės savo namuose kaip savo tvirtovėje.

Tvoros mėgstamos jau nuo seniausių laikų. Jomis buvo bandyta ne tik apsaugoti turtą, bet tiesiog atskirti savo teritoriją. Tvorelių būdavo prirenčiama ir pačioje šeimininko teritorijoje – aplink gėlynus, daržus, ganyklose. Visa tai skirta, kad gyvūnai neišmindžiotų augančio ir bręstančio turto. Ir dabar dažnai su viena tvora neapsieinama. Aptveriami gėlynai, kad vaikai ar naminiai gyvūnai jų nesuniokotų.

Tvora dažnai tampa būtinybė

  • Jeigu keičiate senąją, jau ilgai atitarnavusią tvorą, viskas daug paprasčiau. Jau esate susipažinę su visais svarbiausiais dalykais. Žinote, kokios medžiagos yra tvirčiausios, ko dar reikia įsirengiant tvorą. Jeigu norite sutaupyti, patikrinkite senąją, galbūt dar yra dalių, kurias galima panaudoti naująjai tvorai.
  • Jeigu tvora jums yra dar naujovė, nepasiklyskite informacijoje. Išsirinkite tinkamiausią medžiagą. Metalas yra tikrai tvirtas, todėl atrodo patikimai. Medis naudojamas jau nuo senų laikų, be to atrodo gražiai ir natūraliai. Vistik nepamirškite, kad pasirinkę vieną iš šių medžiagų, turite būti tikri, kad jos yra impregnuotos. Tai padės apsisaugoti nuo drėgmės. Juk medis gali pūti, o metalas rūdyti. Juk nieko nėra amžino ir viskas gal būti pažeidžiama. O galbūt pasirinksite plastiką? Tokios tvoros atrodo gražiai, o ir rūpesčių daug nesukelia.
  • Tvirtumas yra labai svarbus, juk nenorite, kad tvora nugriūtų ar kitaip būtų sugadinta po audros ar gausaus sniego. Kas lemia tvirtumą? Kuoliukai yra būtent tai, apie ką tiesiog privalote pagalvoti. Jie neprivalo būti pagaminti iš tokios pačios medžiagos kaip ir tvora. Tačiau viskas turėtų stilistiškai derėti tarpusavyje. Pasirinkimas čia taip pat nemažas – metaliniai, mediniai, netgi mūriniai. Rinkitės pagal savo galimybes.
  • Neatsiejama tvoros dalis – vartai arba varteliai. Dažnai įrengiami ir dideli, ir mažesni vartai. Tegul jie būna patogūs ir dera prie likusio eksterjero.

Tvora apsaugos jūsų namus ir turtą, taip pat ir asmeninę erdvę. Tegu ji tampa ir jūsų namų puošmena.

Vienas atsakymas į “Tvora – svarbus kiemo akcentas”

  1. Viktorija says:

    Mano manymu, medinė tvora visada atrodys šilčiau, nei betoninė: http://www.kiemoprojektai.lt/lt/tvoros/medines-tvoros.htm

Rašyti komentarą

Ieškote paskolos internetu geriausiomis sąlygomis? Pirmas greitas kreditas nuo šiol prieinamas nuo 18 metų ir be jokių papildomų mokesčių.

Paskolų brokeriai gali pasiūlyti geriausias kainas. Paskola geromis sąlygomis.